کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱

کارنامه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱

کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ پس از اتمام مهلت انتخاب رشته دکتری در صفحه اعلام نتایج دکتری تخصصی سازمان سنجش می شود. اگر اولین بار است در آزمون دکتری شرکت می کنید، در این مطلب قصد داریم قسمت های مهم کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۱ را معرفی کنیم.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1401

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 برای دعوت به مصاحبه دکتری تخصصی در اواخر اردیبهشت ماه سال 1401 خواهد بود. به گزارش پی اچ دی تلنت، نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری سال گذشته در 28 اردیبهشت ماه منتشر شد.

زمان دریافت کارنامه انتخاب رشته دکتری 1401 در پی اچ دی تلنت ( PhDTalent ) اطلاع رسانی می شود. برای باخبر شدن از اخبار اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری و اطلاعیه های دعوت به مصاحبه دانشگاه می توانید این قسمت را بخوانید: نحوه پیگیری اخبار اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری و شرکت در مصاحبه

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۱ پس از بررسی فرم های انتخاب رشته توسط سازمان سنجش در صفحه اعلام نتایج دکتری اعلام می شود و افرادی که حد نصاب نمره مصاحبه دکتری دانشگاه را کسب کرده باشند به مصاحبه دکتری دعوت خواهند شد.

ورود به سایت سازمان سنجش برای دریافت کارنامه دکتری

داوطلبان برای مشاهده کارنامه آزمون دکتری نیاز است تا از مشخصات فردی خود مانند شماره پرونده و شماره شناسنامه استفاده کنند. به دلیل ترافیک بالا در زمان اعلام نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۱ ، ممکن است کاربران برای ورود به سایت سازمان سنجش دچار مشکل شوند که بهتر است در زمان مناسب تری برای دسترسی به کارنامه آزمون دکتری ۱۴۰۱ تلاش کنند.

نحوه دریافت کارنامه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱

برای دریافت کارنامه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ در صورتی که شماره داوطلبی را فراموش کرده باشید می توان از امکان جستجو بر اساس شماره پرونده و شماره شناسنامه استفاده کرد.

شماره داوطلبی بر روی کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۱ موجود است و در صورتی که هنوز کارت را در اختیار داشته باشید می توانید با شماره داوطلبی ، نام و نام خانوادگی ، شماره شناسنامه و سال تولد وارد سیستم دریافت کارنامه انتخاب رشته دکتری 1401 شوید.

در کارنامه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ چه اطلاعاتی درج می شود؟

در کارنامه دوم آزمون دکتری یا کارنامه انتخاب رشته دکتری، به غیر از درج رتبه دکتری داوطلب و نمراتی که در آزمون دکتری 1401 کسب کرده است، موارد مربوط به رشته داوطلب و کد رشته های امتحانی نیز درج می شود:

اطلاعات ثبت نامی در کارنامه آزمون دکتری

هنگام مشاهده کارنامه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ ،چک کردن صحت اطلاعات ثبت نامی در موجود کارنامه دکتری بسیار مهم است چرا که در صورت کوچک ترین مغایرتی نسبت به اطلاعات واقعی داوطلب در نام و نام خانوادگی، جنس، شماره شناسنامه و سال تولد باعث محرومیت از قبولی در آزمون دکتری می شود.

به غیر از اطلاعات شخصی، سایر اطلاعات هم مانند سهمیه ثبت نامی ، معدل کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای ماه و سال اخذ مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای در کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری 1401 وجود دارد که نیازمند بررسی مجدد هستند.

اخبار مرتبط با زمان ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲:

قبولی در انتخاب رشته آزمون دکتری 1401

در کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ قسمتی با نام اطلاعات رشته امتحانی وجود دارد. اگر مقدار ستون «دارای کد رشته محل معرفی برای ارزیابی تخصصی» برابر با «بلی» باشد، داوطلب توانسته است در مرحله اول آزمون دکتری قبول شود و بنابراین می تواند در مرحله مصاحبه دکتری حضور داشته باشد.

همچنین کادر قرمز رنگی وجود دارد که در آن لینک تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری قرار دارد. سازمان سنجش برای ارائه فرم صلاحیت عمومی دکترای تحصصی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال 1401 از داوطلبان هزینه دریافت می کند.

داوطلبانی که در مرحله انتخاب رشته آزمون دکتری قبول شده اند باید فرم صلاحیت عمومی دکتری 1401 را تکمیل کنند تا از گزیشن نهایی محروم نشوند.

معنای عدد نتیجه 1 ، 2 ، 4 ، 5 ، 7 و 14 در کارنامه انتخاب رشته دکتری

برای دعوت به مصاحبه دکتری، در مقابل هر کد رشته امتحانی، «نمره حدنصاب دانشگاه» و «نتیجه» در آن کد رشته وجود دارد. اما ممکن است مشاهده کنید که در کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ نتیجه بصورت یک عدد نشان داده شده است. معنی عدد نتیجه در کارنامه دکتری می تواند به معنی دعوت شدن یا دعوت نشدن به مصاحبه دکتری دانشگاه مورد نظر باشد. در جدول زیر معنی این عددها قابل مشاهده است:

نتیجه انتخاب رشته دکتری به عددمفهومنتیجه انتخاب رشته دکتری برای دعوت به مصاحبه
1تراز کتبی داوطلب بدون احتساب سهمیه برابر یا بیشتر از تراز دعوت به مصاحبه کدرشته محل می باشد✓ دعوت به مصاحبه دکتری شده
2تراز کتبی داوطلب با احتساب سهمیه رزمندگان برابر یا بیشتر از تراز دعوت به مصاحبه دکتری کدرشته محل می باشد✓ دعوت به مصاحبه دکتری شده
4تراز کتبی داوطلب با احتساب سهمیه ایثارگران برابر یا بیشتر از تراز دعوت به مصاحبه دکتری کدرشته محل می باشد✓ دعوت به مصاحبه دکتری شده
51تراز کتبی داوطلب با احتساب سهمیه و بدون احتساب سهمیه کمتر از تراز دعوت به مصاحبه دکتری کدرشته محل می باشد✕ دعوا به مصاحبه دکتری نشده
7رشته محل انتخابی از از ردیف رشته های مندرج در دفترچه انتخاب رشته دکتری 1401 حذف شده است.✕ دعوت به مصاحبه دکتری نشده
14با توجه به ظرفیت رشته محل، امكان اختصاص ظرفیت خاص به ایثارگران 25 و 5 درصد و رزمندگان وجود ندارد.✕ دعوت به مصاحبه دکتری نشده

مشاهده آخرین رتبه مجاز شده آزمون دکتری

وضعیت علمی داوطلبان در کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ ، به موارد زیر اشاره می کند

  • نوع سهیمه آزمون دکتری
  • رتبه در سهیمه آزمون دکتری
  • نمره کل در آزمون دکتری (تراز دکتری)
  • آخرین رتبه مجاز دوره روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور
  • آخرین رتبه مجاز سایر دوره ها (دانشگاه آزاد اسلامی، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان)

نوع سهیمه در هنگام ثبت نام آزمون دکتری تعیین می شود.در کارنامه نتایج دکتری ، داوطلبان ممکن است چند نوع سهمیه در آزمون دکتری داشته باشند که سایر سهیمه ها هم در این بخش نمایش داده می شوند.

نحوه پیگیری آخرین اخبار دکتری و اطلاعیه های دعوت به مصاحبه دکتری

بعد از انتشار کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401، تمامی دعوت شدگان به مصاحبه دکتری نیاز است تا از شرایط مصاحبه دکتری هر دانشگاه و مدارک مورد نیاز جهت مصاحبه دکتری آگاه شوند. پی اچ دی تلنت ( PhDTalent ) تلاش می کند اخبار و اطلاعیه های دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه های مختلف را در همین سایت بروز رسانی کند.

★ آدرس سایت پی اچ دی تلنت ( PhDTelnet.ir ) را به خاطر بسپارید و یا به bookmark های مرورگر خود اضافه کنید تا از آخرین اخبار مصاحبه دکتری 1401 باخبر شوید. آخرین اخبار مصاحبه دکتری 1401 در صفحه اصلی سایت پی اچ دی تلنت بروز رسانی می شود.

پاسخ سوالات پرتکرار
معنی عدد نتیجه 1 در کارنامه انتخاب رشته دکتری چیست؟

یعنی داوطلب در مرحله اول آزمون دکتری برای دانشگاه مورد نظر قبول شده است و می تواند در مصاحبه دکتری شرکت کند. عدد یک در کارنامه انتخاب رشته دکتری 1401 ، یعنی تراز کتبی داوطلب بدون احتساب سهمیه برابر یا بیشتر از تراز دعوت به مصاحبه کدرشته محل می باشد.

فرم صلاحیت عمومی دکتری در کارنامه انتخاب رشته دکتری 1401 چیست؟

فرم صلاحیت عمومی دکتری یک پرسش نامه است که در آن اطلاعاتی در مورد داوطلب پرسیده می شود تا شایستگی اخلاقی افراد برای ورود به مقطع دکتری سنجیده شود. دریافت فرم نیازمند پرداخت هزینه خواهد بود. لینک فرم صلاحیت عمومی دکتری با یک کادر قرمز در کارنامه انتخاب رشته دکتری ، مشخص شده است.