نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱

نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ اعلام شد

نتایج اولیه کنکور دکتری ۱۴۰۱ اعلام شد و در صفحه اعلام نتایج دکتری سازمان سنجش قرار گرفت.

در زمان اعلام نتایج اولیه، تنها کارنامه اولیه آزمون دکتری برای مشاهده در قرار می گیرد که همکنون قابل دریافت است.

داوطلبان پس از مشاهده کارنامه نتایج مرحله اول آزمون دکتری ۱۴۰۱، اگر مجاز به انتخاب کد رشته محل های دانشگاهی شده باشند باید از روز پنج‌شنبه 25 فروردین ماه برای انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ اقدام کنند.

مهلت انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ تا یکشنبه ۲۸ فروردین ماه می باشد

نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ چیست؟

نتایج دکتری ۱۴۰۱ به سه قسمت نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱، نتایج انتخاب رشته دکتری برای دعوت به مصاحبه دکتری در دانشگاه ها و اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری پس از انجام مصاحبه جهت ثبت نام در دانشگاه تقسیم می شود.

در نتایج اولیه دکتری ۱۴۰۱، یک کارنامه مرتبط با آزمون کتبی دکتری برای هر داوطلب منتشر می شود. در کارنامه آزمون دکتری ۱۴۰۱ رتبه داوطلب در رقابت با سایر شرکت کنندگان آزمون دکتری ۱۴۰۱ ارزیابی می شود که به نمره موجود در کارنامه دکتری، تراز آزمون دکتری ۱۴۰۱ نیز گفته می شود.

فرصت انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ از روز پنجشنبه ۲۵ فروردین تا یکشنبه ۲۸ فروردین ماه می‌باشد و در صورت تمدید مهلت انتخاب رشته، در همین سایت اطلاع رسانی می شود.

برای باخبر شدن از تاریخ اعلام نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۱ مراحل بعدی، صفحه اینستاگرام پی اچ دی نیوز را دنبال کنید و یا آخرین اخبار آزمون دکتری 1401 را از طریق سایت PhdNews.ir پیگیری کنید.

کارنامه اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱

در زمان اعلام نتایج اولیه دکتری ۱۴۰۱ درصدهای هر داوطلب در دروس تخصصی کارشناسی و کارشناسی ارشد و همینطور دروس عمومی زبان و استعداد تحصیلی در قالب کارنامه اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ منتشر می شود.

پس از اعلام نتایج اولیه دکتری، داوطلبانی مجاز به انتخاب رشته خواهند بود که طبق کارنامه اولیه آنها، در وضعیت مجاز به انتخاب رشته باشند بنابراین باید در زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۲ توانسته باشند به سوالات آزمون دکتری پاسخ داده باشند.

در هنگام اعلام نتایج مرحله اول دکتری ۱۴۰۱ مشخص می شود که آیا داوطلب در دوره های روزانه و غیر روزانه مجاز به انتخاب رشته هست یا خیر.

با توجه به کارنامه اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ ، تمامی داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری می توانند نسبت به انتخاب حداکثر 50 کد رشته محل در سایت سازمان سنجش اقدام نمایند. گفتنی است در صورت انتخاب رشته در دکتری دانشگاه آزاد ، حداکثر تعداد انتخاب رشته 80 کدرشته محل خواهد بود

به گزارش پی اچ دی تلنت، نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری نیز بصورت کارنامه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۱ در اواخر اردیبهشت ماه سال 1401 اعلام می شود.

اعتراض به نتایج اولیه آزمون دکتری

داوطلبان در زمان اعلام نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۱ می توانند نسبت به رتبه کسب شده در آزمون دکتری و کارنامه دکتری اعتراض کنند. اعتراض به کارنامه دکتری ۱۴۰۱ بصورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش انجام می شود.

اعتراض به نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۱ در سایت سازمان سنجش خیلی دشوار نیست. نحوه اعتراض به نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ را می توانید از لینک زیر بخوانید:

اعتراض به نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۱

شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کارنامه اولیه آزمون دکتری

با اعلام نتایج اولیه دکتری ۱۴۰۱ تنها داوطلبانی مجاز به انتخاب رشته در دکترای دانشگاه آزاد هستند که کارنامه آزمون دکتری آنها، دارای شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد باشند.

بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ ، داوطلبان بصورت جداگانه در مصاحبه های دکتری دانشگاه آزاد و سراسری شرکت خواهند کرد.

کسب رتبه لازم برای قبولی در دکتری روانشناسی و سایر رشته ها

در صورتی که در آزمون دکتری 1401 شرکت نکرده اید و قصد ثبت نام در آزمون دکتری 1402 را دارید منابع آزمون دکتری 1402 جهت کسب رتبه لازم برای قبولی در آزمون دکتری روانشناسی و سایر رشته ها در سایت پی اچ دی تلنت بروز رسانی می شوند.

اخبار مرتبط با زمان ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲:

پاسخ سوالات پرتکرار
اعلام نتایج دکتری ۱۴۰۱ بصورت کارنامه اولیه منشر شد؟

نتایج اولیه دکتری ۱۴۰۱ یک روز زودتر اعلام سازمان سنجش در ۲۳ فروردین ماه اعلام شد.

نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ به چه معنی است؟

قبولی در اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ به معنی وضعیت مجاز برای انتخاب رشته در مرحله اول آزمون دکتری ۱۴۰۱ است. پس از انجام انتخاب رشته با کسب رتبه لازم در آزمون دکتری، نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۱ جهت دعوت به مصاحبه دکتری تخصصی اعلام خواهد شد.

بنابراین نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۱ و کسب رتبه بالا در این آزمون، لزوما به معنی تضمین قبولی در آزمون دکتری نیست و در مرحله دوم آزمون دکتری ۱۴۰۱ داشتن یک رزومه قوی و یا تقویت رزومه برای مصاحبه دکتری، بسیار کمک کننده خواهد بود. اعلام نتایج مرحله دوم آزمون دکتری ۱۴۰۱ نیمه اول شهریور ماه ۱۴۰۱ خواهد بود.