زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۲

زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۲

زمان برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۲ پس از ثبت نام دکتری ۱۴۰۲ مشخص می شود. طبق سنوات گذشته احتمالا زمان کنکور دکتری ، هفته اول اسفند خواهد بود.

اخبار مرتبط با زمان ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲:

زمان کنکور دکتری چه موقع است؟

با توجه به اینکه زمان برگزاری کنکور دکتری ۱۴۰۱ جمعه ۶ اسفند ماه بود داوطلبان آزمون دکتری ۱۴۰۲ تا اسفند ماه برای آمادگی در کنکور فرصت دارند.

زمان آزمون دکتری ۱۴۰۲ تغییر خواهد کرد؟

با توجه به اجرای گسترده واکسیناسیون کرونا در ایران، تصمیم به تغییر زمان آزمون دکتری ۱۴۰۲ بسیار پایین است. در صورت هرگونه تغییر در تاریخ برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۲، می توانید اخبار دکتری - زمان برگزاری آزمون دکتری را در سایت پی اچ دی تلنت دنبال کنید.

سوالات آزمون دکتری چند ساعت وقت پاسخگویی دارند؟

زمان پاسخگویی به سوالات آزمون دکتری به تفکیک نوع سوالات:

نوع سوالاتگروه هازمان پاسخگویی
سوالات تخصصیفنی و مهندسی – علوم پایه150 دقیقه
سوالات تخصصیعلوم انسانی – کشاورزی و منابع طبیعی – هنر – دامپزشکی – زبان120 دقیقه
سوالات زبان عمومیمشترک30 دقیقه
سوالات استعداد تحصیلیمشترک60 دقیقه

دریافت کارت ورود به دکتری در چه تاریخی خواهد بود؟

داوطلبان آزمون دکتری، باید برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۲ باید در یک مهلت سه روزه در اسفند ماه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند. مهلت دریافت کارت ورود به جلسه تا شب قبل از کنکور دکتری ۱۴۰۲ خواهد بود.

لینک ورود به سامانه دریافت کارت ورود به آزمون دکتری ۱۴۰۲ در صورت اعلام در این مطلب قرار داده می شود.

متقاضیان شرکت در آزمون دکتری، برای تهیه پرینت کارت ورود به دکتری ۱۴۰۲ می توانند از شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی خود استفاده کنند.

کنکور دکتری سال گذشته

داوطلبان آزمون دکتری سالی که گذشت بهتر است که کارت آزمون دکتری 1401 را پس از برگزاری آزمون نیز نگهداری کنند تا در صورتی که شماره داوطلبی خود را فراموش کردند بتوانند در مراحل بعدی مانند مشاهده اعلام نتایج اولیه دکتری 1401 و یا دریافت کارنامه نتایج انتخاب رشته دکتری 1401 ، از شماره داوطلبی کارت ورود به جلسه آزمون دکتری استفاده کنند.

پاسخ سوالات پرتکرار
تاریخ برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۲ چه روزی است؟

آزمون دکتری تخصصی ۱۴۰۲ در تاریخ جمعه 5 اسفند ۱۴۰۱ است و این آزمون در یک نوبت برگزار می شود. در صورتی که زمان برگزاری آزمون دکتری تغییر کند اطلاع رسانی خواهد شد.

کارت ورود به جلسه دکتری ۱۴۰۲ از چه زمانی قابل دریافت است؟

کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۱۴۰۲ از سه روز قبل از برگزاری آزمون دکتری قابل دریافت است. داوطلبان باید از تاریخ ۳ اسفند ۱۴۰۱ الی ۵ اسفند ۱۴۰۱ نسبت به مشاهده و پرینت کارت ورود به آزمون دکتری اقدام نمایند.